Ilona Linkevičienė

Svarbiausia – pajausti…

Ir visai nesvarbu, kuo tą jausmą išreikšti – žodžiais, muzika, daina, šokiu, žvilgsniu, mintimis, tyla…

 

Gimiau Juodojo Tigro metais saulėtą gegužio sekmadienio rytą Plungėje. Iš pradžių mane mokė mama, tėtis, brolis, sesuo… Vaikščioti, kalbėti… Vėliau – Plungės trečia vidurinė mokykla – rašyti, skaityti… Kauno politechnikos institute – mokslo gudrybių… „Valdiškuose namuose“ daugiausia teko dirbti laborantės darbą – ir „Linų audinių“ fabrike, ir Plungės sviesto gamykloje, ir Visasąjunginio sviesto- sūrių pramonės mokslinio tyrimo instituto Lietuvos filiale Kaune.

 

Netikėtas man pačiai posūkis į žiniasklaidą buvo lemtingas – įtraukė ir nebepaleido. Tapusi „Žemaitijos televizijos” žurnaliste, kūriau laidas apie kultūrą, „Žemaičio“ laikraščio redakcijoje ne tik rašydavau, fotografuodavau, bet ir susidraugavau su mama-reklama, o kartą net laikraščio maketavimo duonos paragavau. Buvau pamišusi dėl tinklalapių kūrimo ir Flash su ActionScript3 programavimu – žiauriai įdomu! (Sukūriau pirmąjį tinklapį - www.vaja.lt , kurioje buvo interaktyvus paveiksliukas - buvo įmanoma pasukinėti su "vėjo" pagalba trobelę, įnerti "pro langus ir duris"! Gaila, kad  visame pasaulyje nebepalaikoma .swf failai dėl saugumo. Antrasis mano tinklapis - šis... taip, taip, šis – www.vingiorykste.lt  , tiksliau - jo dizainas).

Kas dar? Ištekėjusi. Išauginom dukrą. Rašau.

(2001 m.)

O čia - dviem leidimais (2001 m. ir 2006 m.) išleista manoji knygelė, pelniusi Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos laureatės vardą (esu šios sąjungos narė):

Šios knygutės trečiąjį leidimą (Plungė, 2017 m.) įrišau pati, "pastačiusi" savo gerajai draugei erdvinį namelį tarp priešlapių :)

 

 

2017 m.

 

Vėliau susidomėjau kirigami technika - taip "pastačiau" ne tik savo draugei gerajai raganai namelį, bet ir surenčiau "M. Oginskio rūmus" bei "laikrodinę" - šios erdvinės skulptūros užverčiant sulenkus pagrindą susiploja į plokštumą.

 

 2022 m. išleidau vėl gi rankomis įrištą apysakos ir apsakymų knygą "Nesantis žodis".