Palaiminti tiesiantieji pagalbos ranką

 

Pakutuvėnų kaimelyje Kretingos pranciškonų vienuolyno įkurtoje Susitaikymo sodyboje, kurioje užuovėją ir stogą randa alkoholikai ir narkomanai,  šeštadienį suplūdo minios žmonių iš visos Lietuvos – jaunimo dievaitis Andrius Mamontovas neseniai pastatytame angare surengė labdaros koncertą.

 

„Atvažiuoju, o čia – laukai ir nė vieno žmogaus! Iš kur jūs atsiradot, ar iš miškų išlindot?“ – dainininkas negalėdamas paslėpti nuostabos, kreipėsi į didžiulėje salėje sausakimšai susigrūdusius jaunuolius, kurie švilpė, plojo, rėkė, sveikindami savo numylėtinį. Prožektorių akinančios šviesos, besisukiojančios televizijų filmavimo kameros, fotoaparatų blykstės ir blizgančios iš susižavėjimo akys, dainuojant kartu su Andriumi Mamontovu iki skausmo žinomas dainas, linguojant iškeltomis rankomis – visą šį koncertą TV3 žiūrovai galės pamatyti ir išgirsti spalio 1 dieną 11 valandą 45 minutės. Koncerto metu skambinantieji nurodytais numeriais galės paaukoti nors kelis litus tam, kad šiuose Pakutuvėnų laukuose būtų sukurtos žmogiškos sąlygos besigydantiems nuo priklausomybės.

 

„Šio vakaro didžiausias troškimas – džiaugtis Dievo meile ir gyvenimu,“ – Kretingos pranciškonų vienuolyno vienuolis brolis Gediminas, besirūpinantis ir Pakutuvėnų Susitaikymo sodybos įkūrimu, ir šio renginio organizavimu priminė, kad yra daug žmonių, kuriems reikalinga parama.

 

Metalinės angaro sienos net drebėjo nuo ritmingų garsų ir salėje esančiųjų šėlsmo. Šiltą vakarą stoviniuojantys lauke šalia statinio puikiausiai galėjo ne tik girdėti, bet ir stebėti scenos vaizdą didžiuliame ekrane. Dėl mažesnio triukšmo čia jau buvo įmanoma normaliai susikalbėti, tad buvo matyti, kaip žmonės šiltai bendravo – linksmai šnekučiavosi, seniai bematyti susitikę draugai glebėsčiavosi, kai kas vaišinosi arbata.

 

Pakalbintas vyras su mažu vaikeliu ant rankų pasirodo besąs iš Klaipėdos atvykęs Darius su žmona Laima ir pusės metų sūneliu Eimantu. „Prieš daugelį metų atvykau čia aplankyti bendruomenėje gyvenančio savo draugo. Man labai patiko, tad ir vėliau dažnai lankydavausi. Čia aš atradau Dievą.“ – šeimos galva kalbėjo labai atvirai ir nuoširdžiai.

 

Raudonplaukė jauna mergina su auskaru nosyje prisistatė esanti Giedrė iš Kretingos. Ji nuo šešiolikos metų pradėjo vadovauti Pakutuvėnuose rengiamoms skautų stovykloms.„Jau dešimt metų kaip aš čia jaučiuosi sava,“ – šypsosi panelė.

 

Audronės iš Mažeikių šeima atvyko su draugais pasiklausyti Andriaus Mamontovo, kuriuo labai žavisi. „Labai patinka koncertas“ – neslėpė džiaugsmo mažeikiškiai.

 

Neaišku, kas tą vakarą susirinkusiuosius suvienijo į jaukų pasibuvimą kartu – gal žavėjimasis atlikėju, galbūt šilti susitikimai su bičiuliais, o gal slapta puoselėjama viltis rasti išsigelbėjimo kelią nuo priklausomybės. Tačiau visų akys švietė meile ir šiluma, Andriui Mamontovui dainuojant: „Palaimintas tas, kuris eina per lūžtantį ledą...“