Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasDanutė Monstavičienė 1930 - 2012

Esu gimusi 1930 metų rugsėjo 5 dieną gražiame Andriuškaičių kaime, Alsėdžių valsčiuje, Telšių apskrityje. Šeimoje buvome 5 vaikai: vienas brolis ir keturios seserys, bet užaugome tik dvi.

Taip ir bėgo vaiko dienos. Gerai prisimenu, kai mane mama vedė pirmą kartą į mokyklą, tai buvo 1937 metais. Tada buvo mūsų tautos prezidentas Antanas Smetona, bet nebeilgai. Perėmė mūsų tautą Tarybų sąjunga, jos vadovas buvo J.Stalinas. 1940 metais baigiau pradinę mokyklą, toliau niekur nebesimokiau, dirbau žemės ūkio darbus. 1941 metais prasidėjo karas, pasitraukė rusai, parėjo vokiečiai – visiems aišku, koks gyvenimas buvo karo metu. Po kelių metų vėl grįžo rusai, bet karo dienos tęsėsi nebeilgai, frontas nudundėjo į Vakarus.

Visiems aišku, kiek liko griuvėsių ir skausmo aimanų, koks tada buvo sunkus gyvenimas. Po kelių metų pradėjo kaimuose organizuoti kolūkius. Tada tėvai mane išvežė į miestą. 1949 metais stojau į vakarinę mokyklą penktą klasę.

Po metų gavau darbą prekyboje, dirbau ir mokiausi. 1953 metais ištekėjau ir mečiau mokyklą, dirbome abu su vyru, nes gyvenimas buvo sunkus. 1959 metais gimė pirmas sūnus. 1960 metais avarijoje žuvo tėvas. 1961 metais gimė antras sūnus. 1987 metais mirė mama. 1993 metais mirė mano vyras. Likau viena, vaikai sukūrė savo šeimas, kol sveikata leido, dirbau prekyboje, rašiau.