Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukasGertrūda Poškienė

 

 

Esu tremtinė. Šiuo žodžiu daug pasakyta.

Ten gimiau ir iki devynerių gyvenau su tėvais Krasnojarsko srityje, Bogotolkos kaime. Lietuviškais žodis, mamos lopšinėje skambėjęs ilgesys toli palikusių namų, užaugino meilę Tėvynei Lietuvai...

Grįžę buvusioje tėviškėje radome tik kelis pamatų akmenis...

Užaugau didelėje šeimoje, tad patinka būti tarp žmonių, bendrauti. Daug metų dirbau matematikos mokytoja, dabar – pensininkė. Ką mėgstu? Knygas. Jos – pirmoje vietoje, antroje – žmonės, trečioje – miškas, jūra, ir visa tai, be ko žmogaus nėra... Kas svarbiausia? Svarbiausia – vaikai. Užauginau tris dukras, o dabar džiaugiuosi bendravimu su aštuoniais anūkais.

Gyvenu laimingą gyvenimą, Dieve duok, ir toliau taip! Labai žaviuosi teatru, o gyvenimas ir yra teatras, tik be repeticijų!

 

 Patinka žodžiai: 
Viską nuperka pinigas,
viską nugali meilė,
v
iską nusineša laikas, 
v
iskas turi pradžią ir pabaigą...

 

 

 

Kryžiažodžių sprendėjų šventė Plungėje

 

 

 

 

 

 

 

Kovo 22-ąją Plungės rajono Truikių kaimo „Porto“ pramogų centro konferencijų salėje įvyko Lietuvoje tradicija tapęs kryžiažodžių sprendimo turnyras, Plungėje organizuotas jau antrą kartą. Turnyrą organizavo aktyvūs sprendėjai ir organizatoriai – plungiškė Gertrūda Poškienė ir kretingiškis Pranas Andriejaitis, porą turnyrų surengęs ir savajame mieste. Prie organizavimo labai daug prisideda „Oho“ grupės žurnalų redakcija, skirdama ne tik specialiai turnyrui paruoštas užduotis, bet ir taures turnyro nugalėtojams.

 

 

 

 

Į turnyrą išankstinės registracijos metu užsiregistravo 36 entuziastai iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet dėl įvairių priežasčių turnyre dalyvavo 24 dalyviai. Jiems visiems buvo per dvi sprendimui skirtas valandas išspręsti 20 kryžiažodžių, įvertintų balais. Sprendimo metu draudžiama bendrauti tarpusavyje bei naudotis bet kokiomis informaciją galinčiomis suteikti priemonėmis. Kad viskas vyktų sklandžiai, tuo rūpinasi organizatorių sudaryta stebėtojų komisija.

 

 

 

 

 

 

Sprendimui skirtas laikas prabėgo labai greitai. Komisija surinkusi atsakymų protokolus nuskubėjo aiškintis, kas šiais metais išsprendė daugiausiai kryžiažodžių ir surinkę daugiausia taškų šiame turnyre tampa geriausiu sprendėju, o kad laikas neprailgtų laukiant rezultatų, dalyvių laukė programa. Juos visus su gražia bendraminčių švente pasveikino Plungės rajono meras Albinas Klimas. Meras pristatė ir istorinę knygą „Lietuvos laisvės armijos desantininkai Žemaitijoje“, kurių paliko ir turnyro vietoje, ir jas išsidalino istorija besidomintys dalyviai.

Kadangi prie turnyro organizavimo prisidėjo ir Plungės literatų klubas „Vingiorykštė“, merui išvykus viena iš klubo narių Ramutė Damulienė naudodamasi skaidrėmis papasakojo apie Kristijoną Donelaitį, gimusį prieš 300 metų, o šie metai ir yra būtent šio grožinės literatūros pradininko Lietuvoje metai. O kadangi gyvename Gavėnios laikotarpyje, viena iš turnyro dalyvių, kretingiškė Jurgio Pabrėžos gimnazijos mokytoja Aušra Noreikienė taip pat skaidrių pagalba papasakojo apie gyvenimą Gavėnios metu, tikėjimą ir atleidimą. Vėliau sekė literatų klubo „Vingiorykštė“ pirmininkės Adelės Daukantaitės – Šeškauskienės ir kitų klubo narių pasisakymas, savos kūrybos skaitymas ir vienos iš klubo narių Birutės Lengvinienės prisiminimas, kuriai atminti kitą savaitę taip pat bus skirtas renginys.

Po visų svečių pasisakymo turnyro organizatorė G. Poškienė simbolines dovanėles įteikė pagalbininkams Pranui Andriejaičiui ir studentui Mindaugui Kurui, ne tik turnyrus aprašančiam spaudai, bet ir pasidalinančiam sava patirtimi, mat žurnalistiką studijuojantis vaikinas yra suorganizavęs identišką turnyrą Klaipėdoje, šiuo metu jo organizuojami turnyrai skirti tik Klaipėdos universiteto akademinės bendruomenės nariams.

Susumavus surinktus taškus, paaiškėjo, kad šįkart trečiąsias vietas užėmė du turnyro dalyviai – jau minėta kretingiškė Aušra Noreikienė ir klaipėdietis Artūras Tautavičius, surinkę po 40 balų. Antroji vieta atiteko Kamilei Vilimaitei iš Kretingos rajono (45 balai), na o pirmąją vietą laimėjo 65 balus surinkusi Laima Ciparienėiš Šilutės. Nugalėtojams atiteko „Oho“ taurės, visi dalyviai buvo apdovanoti ir pasirinkto kryžiažodžių žurnalo prenumerata ketvirčiui bei kitais suvenyrais.

 

 

Turnyro organizatoriai džiaugiasi turnyro sėkme ir dėkoja už paramą Plungės rajono merui Albinui Klimui, prekybos centrui „Iki“, verslininkams Petrui Beinorui ir Jonui Varkaliui bei visiems kitiems, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo prie to, kad šis turnyras įvyktų. Svarbiausia padėkoti dalyviams, kad jiems esant yra galimybė organizuoti tokius renginius. Tuo tarpu dalyviai dėkoja organizatoriams, kad jau antrą kartą buvo pakviesti į Plungę smagiai praleisti šeštadienio dieną.

 

 

 

Dalyviai galėjo pabendrauti tarpusavyje pasivaišindami kava, arbata ir kitomis organizatorių parūpintomis vaišėmis. Tuo tarpu kretingiškis turnyrų organizatorius Pranas Andriejaitis pranešė, kad jau galima pradėti ruoštis į spalio 11 dieną trečią kartą Kretingoje vyksiantį kryžiažodžių sprendimo turnyrą. Kadangi šie metai paskelbti ir Šeimos metais, turnyras Kretingoje ir bus ypatingas tuo, kad jame galės dalyvauti po du šeimos narius vienoje komandoje.